VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

EXCLUSIV | Banciu, categoric după tragerea la sorţi a sferturilor UCL: "Îşi ia şi anul ăsta o pauză de la câştigarea Ligii". Pe cine vede câştigătoare a trofeului

Champions League Publicat pe 19 mar 2021

Tragerea la sorţi a sferturilor de finală din Liga Campionilor a fost una pe placul lui Radu Banciu, care crede că Paris Saint-Germain şi Manchester City au o misiune grea în cursa lor spre primul mare trofeu european din istorie. Realizatorul Fotbal All Inclusive e de părere că Bayern Munchen îmbracă haina marii favorite şi că trupa lui Hansi Flick va reuşi să câştige pentru al doilea an consecutiv.

"Am avut şi emoţii, dar s-a terminat cu bine: PSG - Bayern. În aceste condiţii, lucrurile sunt retezate din start. După ce anul trecut a avut un ţintar uşor, PSG a nimerit cu Bayern şi mai ia o pauză de un an de la câştigarea Ligii. Dacă ar câştiga în sferturi, PSG ar juca în semifinale cu Manchester City, apoi în finală cu învingătoarea celeilalte părţi de tablou. Teoretic, ar trebui să avem o finală Bayern Munchen - Chelsea sau Bayern Munchen - Real Madrid. Sau Bayern - Liverpool.

Dortmund e adversarul ideal pentru City, dar şi echipa lui Guardiola poate să-şi ia adio de la trofeu, pentru că pe traseul său se aşterne City. Vă amintesc că City şi PSG nu au câştigat şi nu vor câştiga niciodată Liga, din acest motiv le urmărim destinul", a spus Banciu, în ediţia de vineri a emisiunii Fotbal All Inclusive, de pe Look Sport+.

Banciu pariază pe Bayern: "E greu să vedem pe altcineva"

"Real Madrid şi Liverpool nu sunt în formă, Porto şi Chelsea nu sunt echipe grele, chiar dacă Tuchel are 13 meciuri fără înfrângere de când a venit la Chelsea. Uitându-ne pe acest tablou ne dăm seama că putem asista la acelaşi tip de finală ca anul trecut, Hansi Flick să-i dea cu sapa în cap lui Tuchel. Bayern nu e obişnuită să câştige două Ligi la rând, dar, în contextul actual, e greu să vedem pe altcineva în această situaţie", a mai punctat jurnalistul Look Sport.