Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur
Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine” Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine”
”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume ”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume

EXCLUSIV | Craiova şi CFR Cluj s-au anulat reciproc la final de sezon regulat. Miriuţă: "Craiova e o deziluzie" / Florescu: "Am văzut doar 20 de minute de fotbal"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 12 apr 2021

Universitatea Craiova a remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 0-0, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1, în direct pe Look Sport+. CFR Cluj va lua startul în play-off de pe locul doi, iar Craiova de pe poziţia a treia. La emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+, Vasile Miriuţă şi George Florescu au criticat atitudinea defensivă a celor două echipe.

După înjumătăţirea punctelor, FCSB are un avantaj de numai 0,5 puncte în fruntea clasamentului faţă de CFR Cluj şi de 3,5 puncte faţă de Universitatea Craiova. Vor fi 10 meciuri în play-off.

La Craiova, fiecare dintre echipe a ratat ocazii mari de gol, mai ales în prima repriză. Craiova a avut trei bare, prin Baiaram, Cicâldău şi Tudorie. Şi CFR a trimis un şut în bară, prin Omrani.

“După primele 15-20 de minute, ne aşteptam la avalanşă de goluri, ocazii multe, trei bare, un gol anulat pentru ofsaid. Craiova a început mai bine meciul, a presat, iar CFR a ştiut de la început ce vrea astăzi – să nu piardă. Burcă a fost nemulţumit, a dat de înţeles că echipa nu şi-a dorit mai mult, a fost mulţumită cu acest rezultat de egalitate. S-a văzut de la început acest lucru. În schimb, Craiova e o deziluzie, mai ales după partida cu FCSB, când au atacat, au avut iniţiativă. Baiaram slab, Tudorie slab, Nistor a fost singurul care a încercat astăzi. Cred că, dacă CFR îşi dorea mai mult astăzi, putea să câştige la Craiova, mai ales după jocul din repriza a doua“, a spus Vasile Miriuţă la emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+.

“După cum anticipam, CFR-ului i-a convenit această remiză. În schimb, am fost neplăcut surprins de atitudinea celor de la Craiova, cel puţin în repriza a doua. În afară de şutul lui Vătăjelu şi acţiunea lui Bancu din ultimul minut, n-au avut absolut nimic. O posesie sterilă, cu multe pase înapoi şi în lateral. O partidă surprinzător de plictisitoare în a doua parte. Am văzut doar 20 de minute de fotbal astăzi. N-am observat plecările atacanţilor pe spaţii, să ofere soluţii de pasare, a spus George Florescu, la emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+.