Emoţii mari la Barcelona înainte de El Clasico! Jordi Alba este incert pentru meciul cu Real Madrid Emoţii mari la Barcelona înainte de El Clasico! Jordi Alba este incert pentru meciul cu Real Madrid
NEWS ALERT | Stadioanele din România se închid din nou! Decizia luată azi de CNSU NEWS ALERT | Stadioanele din România se închid din nou! Decizia luată azi de CNSU
VIDEO ǀ Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova, vineri, de la 20:30, la Look Sport+. Echipele probabile VIDEO ǀ Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova, vineri, de la 20:30, la Look Sport+. Echipele probabile
VIDEO ǀ FC Buzău – Unirea Slobozia se joacă vineri, de la 15:30, la Look Sport. Echipele probabile VIDEO ǀ FC Buzău – Unirea Slobozia se joacă vineri, de la 15:30, la Look Sport. Echipele probabile
FC ”U” Craiova – Gaz Metan, vineri, de la 17.30, pe Look Sport. Oltenii au o serie de 8 meciuri fără victorie în campionat şi sunt pe antepenultimul loc în clasament
Coloana de direcţie, prima emisiune auto full responsive din România, debutează la Prima TV, sâmbătă, de la 12:00 Coloana de direcţie, prima emisiune auto full responsive din România, debutează la Prima TV, sâmbătă, de la 12:00

EXCLUSIV ǀ Dinamo a pierdut din nou, dar au fost identificate mai multe aspecte pozitive. ”S-a văzut o schimbare în joc”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 19 sep 2021

Formaţia Dinamo a fost învinsă duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, marcat de o întrerupere de aproape un sfert de oră din cauza nocturnei.

Jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute.

Deşi au ajuns la al şaselea eşec consecutiv, Mirel Albon a explicat în cadrul emisiunii Fotbal Look faptul că partida contra grupării moldave a adus multe schimbări în bine.

”S-a văzut o schimbare în joc, alt ritm, altă motivaţie. Dar cred că sunt jucători fără multă experienţă. Problema e că mulţi au pierdut pregătirea de vară, fie că nu erau la Dinamo fie că nu aveau echipă.

Cei de la Dinamo au avut momente în care au dominat totuşi un adversar aflat în mare formă, dar nu s-au apropiat suficient de mult de poartă”,