I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor

EXCLUSIV ǀ Dinamo a pierdut din nou, dar au fost identificate mai multe aspecte pozitive. ”S-a văzut o schimbare în joc”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 19 sep 2021

Formaţia Dinamo a fost învinsă duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, marcat de o întrerupere de aproape un sfert de oră din cauza nocturnei.

Jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute.

Deşi au ajuns la al şaselea eşec consecutiv, Mirel Albon a explicat în cadrul emisiunii Fotbal Look faptul că partida contra grupării moldave a adus multe schimbări în bine.

”S-a văzut o schimbare în joc, alt ritm, altă motivaţie. Dar cred că sunt jucători fără multă experienţă. Problema e că mulţi au pierdut pregătirea de vară, fie că nu erau la Dinamo fie că nu aveau echipă.

Cei de la Dinamo au avut momente în care au dominat totuşi un adversar aflat în mare formă, dar nu s-au apropiat suficient de mult de poartă”,