Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

EXCLUSIV | Eugen Neagoe, demis de la Astra Giurgiu. Dani Coman: "Avem trei variante de antrenor, alegem unul în această seară"

Astra Giurgiu Publicat de Andrei Ionascu pe 8 mai 2021

Astra Giurgiu a suferit a treia înfrângere la rând în play-out-ul Ligii 1, 1-2 cu Gaz Metan Mediaş, în etapa a 7-a, în direct pe Look Sport. Antrenorul Astrei, Eugen Neagoe, va fi demis, a anunţat preşedintele Astrei, Dani Coman, la emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+.

Astra Giurgiu are cinci meciuri la rând fără victorie şi poate să coboare pe un loc de baraj, în funcţie de celelalte rezultate din această etapă.

La Mediaş, Astra a rămas în inferioritate numerică în minutul 41, după eliminarea lui Ljuban Crepulja.

Ovidiu Horşia a deschis scorul pentru Gaz Metan în minutul 60, dar Astra a egalat în mod surprinzător în minutul 89, prin rezerva Mattia Montini. Vlad Morar a fost eroul medieşenilor şi a înscris în minutul 90+1.

"Suntem într-o criză de rezultate, de joc. Nu mai avem ocazii de gol, dar sunt aceiaşi jucători care s-au bătut pentru intrarea în play-off. Am încredere că vom scoate maximum din cele două meciuri de campionat şi meciul de marţi din Cupă şi vom ieşi din această criză.

Urmează să ne despărţim de Eugen, deşi n-am ce să-i reproşez prea multe. Nu numai Eugen Neagoe este vinovat pentru situaţia în care suntem, e un cumul de factori care determină evoluţia jucătorilor. Cu toţii suntem vinovaţi, de la domnul Niculae până la ultimul om de la stadion.

Se ia în discuţie înlocuirea lui Eugen, nu s-a luat o decizie finală, pentru că eu sunt pe drum. Ajung la Bucureşti şi vom stabili ce vom face. Sunt trei antrenori despre care am vorbit, vom alege unul în această seară", a spus Dani Coman, la emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+.