VIDEO | Academica Clinceni - Dinamo, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay. Deschidere de scor în minutul 33 VIDEO | Academica Clinceni - Dinamo, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay. Deschidere de scor în minutul 33
Florinel Coman, refăcut pentru meciul FCSB – UTA Florinel Coman, refăcut pentru meciul FCSB – UTA
Focar de coronavirus la OCS Lille: sunt infectaţi aproximativ 30 de angajaţi
Anunţ surprinzător de 1 decembrie, în presa din Turcia! Galatasaray intenţionează să-l transfere pe Florin Tănase de la FCSB. UPDATE: Ultimele noutăţi  Anunţ surprinzător de 1 decembrie, în presa din Turcia! Galatasaray intenţionează să-l transfere pe Florin Tănase de la FCSB. UPDATE: Ultimele noutăţi
VIDEO | România - Iran 39-11. Debut facil la turneul final din Spania umbrit de accidentarea gravă a Oanei Borş VIDEO | România - Iran 39-11. Debut facil la turneul final din Spania umbrit de accidentarea gravă a Oanei Borş
VIDEO | Laurenţiu Reghecampf, deranjat de o întrebare legată de partida cu Filiaşi din Cupa României: ”Este sub nivelul meu” VIDEO | Laurenţiu Reghecampf, deranjat de o întrebare legată de partida cu Filiaşi din Cupa României: ”Este sub nivelul meu”

EXCLUSIV | Faza care l-a şocat pe George Florescu: "Mi se pare incredibil. Nu am văzut aşa ceva în vreun campionat profesionist". VIDEO

Liga I Publicat pe 19 oct 2021

Penalty-ul comis de Florin Achim, fundaşul Academicii Clinceni, în repriza a doua a meciului cu Universitatea Craiova, pierdut de ilfoveni cu 5-0, l- şocat pe George Florescu.

Fostul internaţional nu are o explicaţie pentru gestul rar întâlnit pe un teren de fotbal şi consideră că apărătorul Academicii a făcut intenţionat lovitura de la 11 metri

"Şi-a uitat mânuşile acasă, glumind puţin. E extrem de ciudat. Pe lângă faptul că e evident, mi se pare şi intenţionat. Asta nu ne poate spune decât el, dar e ceva incredibil. Nu ştiu dacă am mai văzut în vreun campionat profesionist un asemenea henţ. Ridică mâna fals şi uită să o coboare?", a fost discursul lui Florescu, luni seară, la Fotbal Look.

La flash-interviul de după meci, Achim a pus penalty-ul pe o împingere a lui Ivan, nedetectată însă de camerele care au filmat partida din Bănie:

"Am sărit la cap şi în aer m-am dezechilibrat puţin. Cred că şi Andrei Ivan m-a împins. Îmi pare rău că am făcut penalty-ul, mi-am cerut scuze în faţa colegilor", a spus fundaşul lui Ionuţ Chirilă.