”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău

EXCLUSIV | "Mie mi se pare că e penalty, e contact!". Primul verdict la faza la care Iordănescu a acuzat că FCSB a fost dezavantajată

Superliga Publicat pe 7 nov 2021

Cristi Dulca, expert Look Sport, consideră că George Găman a greşit în momentul în care nu a acordat penalty la un duel petrecut în prima repriză în careul lui FC Voluntari între Budescu şi Costin.
Aflat în poziţie de a finaliza, Budescu e oprit de fundaşul ilfovenilor, iar Dulca e de părere că există un contact, la nivelul picioarelor, care ar fi trebuit să-l facă pe arbitrul de centru să arate punctul cu var:

"Mie mi se pare că e penalty. Uitaţi-vă la Costin. Dacă vorbim despre un umăr la umăr nu se dă penalty. Dar mă uit la picioarele lui. Mingea trece, îl loveşte deasupra genunchiului. Încearcă să-i ia faţa, dar e contact, eu aşa consider!", a declarat Cristi Dulca, la Fotbal Look.

Imediat după meci, Edward Iordănescu a comentat şi el faza şi a fost foarte clar în exprimare:

"Eu nu am niciun dubiu. A fost penalty clar, am văzut de 4-5 ori faţa. Budescu are prim-planul, era pregătit să finalizeze. Fundaşul şi-a dat seama că nu mai poate deposeda, Budi era interpus între el şi minge. Se vede atacul din spate, e fault clar. Era alt joc cu acel penalty, la 1-0 puteam să gestionăm altfel. Din punctul meu de vedere, un penalty de nediscutat!", a fost opinia antrenorului de la FCSB.