NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi
Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă" Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă"
Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul
VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere
Evan Ndicka a fost externat Evan Ndicka a fost externat
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League

EXCLUSIV | Mihai Stoichiţă vede o bătălie în trei pentru titlu în Casa Liga 1. ”Eu nu pot să exclud Craiova din ecuţie, au câştigat jocurile cu CFR şi FCSB. Din punct de vedere logic, prima şansă o are Clujul”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 4 mai 2021

FCSB a remizat la Giurgiu, scor 1-1 (1-0), cu echipa CFR Cluj, în etapa a V-a a play-off-ului Ligii I. Clujenii au marcat golul egalizator în minutul 90+3, prin Andrei Burcă, după o mare eroare făcută de portarul Andrei Vlad.

Mihai Stoichiţă a făcut o analiză a partidei şi a ajuns la concluzia că rezultatul este un echitabil. El este de părere că bătălia pentru titlu nu este nici pe departe încheiată şi nu îi exclude nici pe cei de la Craiova din ecuţia pentru trofeu.

”Mi se pare un rezultat echitabil. Ambele echipe au avut momente când au avut ocazii. Cei de la FCSB au reuşit să depăşească lentoarea din apărarea Clujului, au pătruns şi au marcat din penalty.

Cei de la CFR sunt mai experimentaţi, au tot măcinat şi în cele din urmă au egalat. Cu puţin timp înainte FCSB putea marca din nou, dar Arlauskis a salvat. Legat de Vlad, nu îi poţi imputa, mingea a căzut pe pământ, nimeni nu se aştepta să sară. Una peste alta a fost un meci nespectaculos, dar care a avut de toate. Ardoarea cu care s-a disputat a făcut totul.

Eu nu pot să exclud Craiova din ecuţie, au câştigat jocurile cu CFR şi FCSB. Din punct de vedere logic, prima şansă o are Clujul, au două puncte avans şi avantajul meciului direct cu FCSB. Dar în fotbal, logicul nu prea îşi are loc mereu”,
a explicat oficialul FRF, pentru Look Sport+.