Seara premierelor în Europa League. Villarreal, la prima finală din istorie! Solskjaer a bifat cea mai importantă performanţă ca antrenor la Manchester United Seara premierelor în Europa League. Villarreal, la prima finală din istorie! Solskjaer a bifat cea mai importantă performanţă ca antrenor la Manchester United
VIDEO | Seară magică pentru Nicola Zalewski! Tânărul polonez este cel mai tânăr marcator într-o semifinală Europa League, la debutul pentru AS Roma VIDEO | Seară magică pentru Nicola Zalewski! Tânărul polonez este cel mai tânăr marcator într-o semifinală Europa League, la debutul pentru AS Roma
VIDEO | AS Roma - Manchester United 3-2. Englezii se califică în finala Europa League, unde o vor înfrunta pe Villarreal VIDEO | AS Roma - Manchester United 3-2. Englezii se califică în finala Europa League, unde o vor înfrunta pe Villarreal
VIDEO | Manchester United - Villarreal e finala Europa League! 'Submarinul galben' a supravieţuit returului cu Arsenal, 0-0, în care Aubameyang a avut două bare
VIDEO | Mihai Roman, dezamăgit de arbitraj! "Era la doi metri de mine, e incredibil ce se întâmplă" / "FCSB va câştiga campionatul" VIDEO | Mihai Roman, dezamăgit de arbitraj! "Era la doi metri de mine, e incredibil ce se întâmplă" / "FCSB va câştiga campionatul"
VIDEO | Iftime e furios: "Mi-e lehamite. Un asemenea măcelar te pune la punct". Jucătorul pe care-l critică VIDEO | Iftime e furios: "Mi-e lehamite. Un asemenea măcelar te pune la punct". Jucătorul pe care-l critică

EXCLUSIV | Motivul pentru care jucătorii de la FCSB nu au putut învinge rivala CSA. ”Nu cred că sunt aşa de orgolioşi şi cu o ambiţie extraordinară”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 13 mar 2021

CSA Steaua şi FCSB II au termiant la egalitate, scor 1-1, în cel mai aşteptat meci al sezonului din Liga 3. Elevii lui Bogdan Vintilă au deschis scorul, dintr-un voleu de senzaţie.

Aportul jucătorilor de la prima echipă s-a simţit, dar au fost probleme la relaţiile de joc. Cei de la CSA au avut o reuşită valabilă în prima repriză, dar soarta partidei s-a schimbat în prelungiri. În minutul 90+2, Călinţaru centrează din corner, Huiban sare nemarcat şi egalează.

Ioan Ovidiu Sabău îşi explică acest rezultat nefast al celor de la FCSB, prin prisma unei ambiţii nejustificate a lui Becali, care a trimis în Liga 3 nişte jucători care nu sunt formaţi în spiritul echipei.

”E greu să îţi explici. Nu cred că sunt aşa de orgolioşi şi cu o ambiţie extraordinară. Ambiţia lui Becali nu s-a transmis şi la jucători.

Câţi jucători sunt formaţi la Centrul de Copii şi Juniori de la FCSB? Nu sunt motivaţi. Poate li s-a promis o primă, dar când ajungi acolo, vezi adversarul, nu te mai concentrezi”,