LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

EXCLUSIV | Prima reacţie după CFR - Young Boys 1-1: "Dan Petrescu e un car de nervi!". Anomalia identificată de Dulca la golul elveţienilor

Europa League Publicat pe 30 oct 2020

Cristi Dulca (48 de ani) consideră că rezultatul de egalitate dintre CFR şi Young Boys, 1-1, e unul echitabil. Fostul fundaş anticipează o criză de nervi a lui Dan Petrescu şi analizează golul primit de Bălgrădean în minutul 69.

Pentru Dulca, motivele de nemulţumire la Dan Petrescu vor apărea din cauza faptului că elevii săi nu au reuşit să ţină de scor, deşi CFR e recunoscută drept o echipă experimentată, care reuşeşte să profite atunci când e în avantaj: "Ţinând cont de aspectul jocului, acest rezultat mulţumeşte ambele echipe. Young Boys a avut un joc mai consistent în prima repriză, CFR a marcat din corner în repriza a doua, apoi a primit un gol din out. Sigur că e nemulţumitor rezultatul după ce conduci cu 1-0, cred că Dan Petrescu e un car de nervi că nu a reuşit să câştige acest meci după ce a condus cu 1-0", a declarat fostul fundaş, la Fotbal Look.

Legat de golul egalizator al lui Fassnacht, Dulca nu înţelege de ce Burcă, cel mai înalt fundaş al campioanei, nu a făcut el marcaj la Nsame, autorul devierii de dinaintea şutului colegului său: "Hoban era în marcaj cu Nsame, dar nu reuşeşte să-i ia faţa. Vine acea deviere, nu au reuşit să respingă la momentul potrivit jucătorii...Nsame e un jucător extrem de puternic, cel mai bine cotat de la Young Boys, uitaţi, ia prim-planul, ajunge mingea în careu. Manea şi Burcă nu credeau că mingea va ajunge acolo. Nu înţeleg de ce nu a venit Burcă la marcaj la Nsame, are şi talie mai bună, e şi mai agresiv...", a punctat Dulca.