VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri

EXCLUSIV | Reacţie categorică a lui Vasile Miriuţă, cu privire la gafa lui Vlad: ”E gol de portar, nu poţi să faci aşa ceva”

FCSB Publicat pe 3 mai 2021

FCSB şi CFR Cluj au remizat în derby-ul jucat luni şi transmis de Look Sport+. Au făcut 1-1, după un penalty transformat de Tănase şi o gafă incredibilă a lui Vlad, în minutul 90+3, la o lovitură aparent simplă de cap a lui Burcă, pe care portarul bucureştenilor trebuia să o prindă fără probleme.

Vasile Miriuţă a comentat la finalul partidei, în emisiunea Fotbal Look, cele întâmplate, considerând că, pe lângă gafa lui Vlad, Olaru are partea lui de vină la faza respectivă. Anume, că nu trebuia să faulteze şi CFR să nu beneficieze de faza fixă din care a marcat.

Prima greşeală a făcut-o Olaru. Nu ai voie să faci fault acolo, la această fază, pentru că echipa CFR e periculoasă la fazele fixe. Burcă a dat în pământ, a fost şi terenul de vină, dar Vlad are vina lui. E gol de portar, nu mai pot să zic nimic. E clar gol de portar, trebuia să prindă balonul ăsta fără probleme. Nu ai cum să faci aşa ceva la un asemenea nivel”, a declarat Vasile Miriuţă la Fotbal Look.

FCSB a remizat, luni, la Giurgiu, scor 1-1 (1-0), cu echipa CFR Cluj, în etapa a V-a a play-off-ului Ligii I. Clujenii au marcat golul egalizator în minutul 90+3.

Pentru FCSB a marcat Tănase '19 (penalti), iar pentru CFR Cluj a înscris Burcă '90+3.

• 1-0: Florin Tănase a transformat un penalt, obţinut tot de el, după ce Burcă l-a faultat din poziţie de ultim apărător.
  • 1-1: Andrei Burcă a adus egalitatea, cu capul, după o lovitură liberă

În minutul 12, Miron a trimis mingea cu capul în transversală.

Acelaşi Miron s-a accidentat în minutul 25, după o intervenţie a lui Omrani, el fiind înlocuit 10 minute mai târziu.

Echipele utilizate:

• FCSB: Vlad - Haruţ, Cristea, Miron (Şut '35), Radunovic - Ov. Popescu, Simion (Oaidă '36), Vînă (Olaru '51)- Moruţan (Niţă '79), Tănase, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea
  • CFR Cluj: Arlauskis - Manea (Susic '78), Ben Youssef, Burcă, Camora - Sigurjonsson (Chipciu '80), Bordeianu, Gîdea (Omrani '4 / Păun '60)- Deac, Debeljuh, Costache. Antrenor: Edward Iordănescu