Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie
Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei
Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil” Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil”
Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual
Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis
Federaţia Palestiniană de Fotbal cere ca FIFA să impună sancţiuni Israelului Federaţia Palestiniană de Fotbal cere ca FIFA să impună sancţiuni Israelului

EXCLUSIV | Un fost rapidist a identificat cauza eşecului giuleştenilor în faţa Craiovei. ”A fost o echipă temătoare”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 22 ian 2022

Universitatea Craiova a învins Rapid, 1-0, în direct la Look Sport+ şi Prima TV, într-un meci decis de un gol marcat încă din minutul 5 de golgheterul bosniac Elvir Koljic. În urma acestui succes, oltenii au întrerupt seria de şapte partide fără victorie, au ajuns la 35 de puncte şi s-au distanţat la trei lungimi de giuleşteni, care rămân pe locul al şaptelea, primul din afara play-off-ului.

Echipa Look Sport s-a îmbogăţit cu încă un nume important. Fostul fotbalist George Galamaz a vorbit la Fotbal Show despre partida de sâmbătă seară, el este de părere că fosta sa echipă (n.r. a jucat la Rapid în perioada 2003-2004) nu a fost pregătită pentru acest meci, o cauză fiind pauza de iarnă.

”Craiova a câştigat meritat, după o repriză bună. Cât au putut să o ducă fizic, chiar au dus bine. De partea cealaltă, Rapid a fost o echipă temătoare şi mi s-a părut puţin nepregătită pentru începerea campionatului”, a spus Galamaz, pentru Look Sport.