Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

EXCLUSIV | Verdict tranşant după FCSB - CFR: ”100% ea va câştiga campionatul!”

FCSB Publicat pe 3 mai 2021

FCSB şi CFR au terminat la egalitate meciul jucat luni, 1-1, iar mulţi specialişti consideră că ardelenii au acum clar prima şansă la un nou titlu în Casa Liga 1. Vasile Miriuţă e şi mai categoric când vine vorba de lupta la campionat şi e convins că fosta sa echipă va câştiga clar.

Vasile Miriuţă consideră că diferenţa se va face la nivelul experienţei, CFR având în componenţă fotbalişti cu un istoric clar mai bogat decât FCSB. ”100% CFR va lua campionatul. Ea va câştiga titlul! E echipa mai matură, o echipă mai echilibrată, mai valoroasă. Eu cred că CFR Cluj se va impune de o manieră clară”, a spus Vasile Miriuţă la Fotbal Look.

În emisiunea de pe Look Sport + şi-a spus părerea şi Eric de Oliveira, care a afişat însă un discurs mai echilibrat:

CFR ştie să joace, să strângă puncte. FCSB e acolo, dar echipa care va greşi mai mult o să piardă. Este şi FCSB o echipă bună, dar nu prea a avut constanţă în ultima perioadă şi asta s-a văzut clar şi azi”.

FCSB a remizat, luni, la Giurgiu, scor 1-1 (1-0), cu echipa CFR Cluj, în etapa a V-a a play-off-ului Ligii I. Clujenii au marcat golul egalizator în minutul 90+3.

Pentru FCSB a marcat Tănase '19 (penalti), iar pentru CFR Cluj a înscris Burcă '90+3.

• 1-0: Florin Tănase a transformat un penalt, obţinut tot de el, după ce Burcă l-a faultat din poziţie de ultim apărător.
  • 1-1: Andrei Burcă a adus egalitatea, cu capul, după o lovitură liberă

În minutul 12, Miron a trimis mingea cu capul în transversală.

Acelaşi Miron s-a accidentat în minutul 25, după o intervenţie a lui Omrani, el fiind înlocuit 10 minute mai târziu.

Echipele utilizate:

• FCSB: Vlad - Haruţ, Cristea, Miron (Şut '35), Radunovic - Ov. Popescu, Simion (Oaidă '36), Vînă (Olaru '51)- Moruţan (Niţă '79), Tănase, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea
  • CFR Cluj: Arlauskis - Manea (Susic '78), Ben Youssef, Burcă, Camora - Sigurjonsson (Chipciu '80), Bordeianu, Gîdea (Omrani '4 / Păun '60)- Deac, Debeljuh, Costache. Antrenor: Edward Iordănescu