Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri
Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el” Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el”
Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul

Explicaţiile lui Neagoe după 1-4 cu Sepsi. De ce l-a lăsat pe bancă pe Budescu şi faza pe care o contestă: "M-a supărat puţin". Anunţă două transferuri

Sepsi OSK Publicat pe 23 ian 2021

Eugen Neagoe pune înfrângerea la scor suferită de Astra în faţa lui Sepsi, 1-4, pe seama primului gol, primit în minutul 11, şi invocă diferenţa între atitudinea jucătorilor săi şi cea a celor de la Sepsi. La finalul celor 90 de minute, antrenorul giurgiuvenilor a explicat de ce l-a lăsat pe Budescu pe bancă, a anunţat că mai vrea doi jucători pentru a-i înlocui pe Dima şi Radunovic şi a contestat, în termeni decenţi totuşi, penalty-ul dictat de Sebastian Colţescu în finalul primei reprize.

"Am fost taxaţi la prima greşeală, apoi greşelile au venit în lanţ, greşeli de începători. Când nu eşti foarte serios, nu ai o atitudine corectă, fotbalul te pedepseşte. Cei de la Sepsi au avut o atitudine formidabilă, ştiam asta. O victorie meritată, după atitudinea pe care au avut-o, chiar dacă au marcat din absolut toate fazele din care au ajuns să-şi creeze ocazii. E un rezultat formidabil pentru ei, unul foarte prost pentru noi. Merită felicitări pentru modul în care au tratat acest meci.

Vor apărea doi jucători. Sper să nu fie târziu. Trebuie să ne gândim serios la următorul joc, jucăm cu campioana României şi mergem să ne batem pentru fiecare punct în fiecare joc.

Acum, când am pierdut, ne putem gândi la multe. A fost o hotărâre luată împreună cu Budescu, a jucat 90 de minute cu FCSB şi Craiova. Starea de oboseală e clară, aşa am hotărât să abordăm jocul azi. L-am abordat bine, dar primirea primului gol ne-a bulversat.

Părerea mea e că s-a procedat corect cu el. Mă bucur pentru el, a muncit mult ca să ajungă la nivelul la care a ajuns. Din partea mea numai bine, chiar dacă m-a supărat puţin cu acel penalty. A fost uşor acordat, pot să-i reproşez lucrul acesta. Dar mă bucur că a revenit", a spus Neagoe după înfrângerea care duce Astra la nouă puncte de play-off.