Fanii lui AC Milan au răbufnit la adresa lui Donnarumma şi i-au cerut să stea pe bancă împotriva lui Juventus. Ciprian Tătăruşanu, beneficiarul direct

AC Milan Publicat pe 2 mai 2021

Suporterii echipei AC Milan au obţinut o întâlnire cu portarul echipei Gianluigi Donnarumma, în cantonamentul de la Milanello.

Potrivit informaţiilor Sky Sport, Gianluigi Donnarumma s-a confruntat, sâmbătă, cu fanii, la centrul de antrenament Milanello, cu câteva ore înainte de meciul cu Benevento (2-0).

Sosiţi "cu puţin timp înainte de ora prânzului", suporterii în cauză ar fi reuşit să obţină o întâlnire cu portarul în vârstă de 22 de ani. Potrivit Sky Sport, discuţia a fost aprinsă. Ultraşii i-ar fi cerut lui Donnarumma să nu joace în meciul Juventus Torino, de la sfârşitul săptămânii viitoare, dacă nu şi-a prelungit contractul până atunci.

Gianluigi Donnarumma, al cărui contract expiră la finalul sezonului, a refuzat până în prezent mai multe oferte de prelungire a înţelegerii venite dn partea conducerii clubului.

Dacă Gianluigi Donnarumma va îndeplini dorinţa ultraşilor lui AC Milan, Ciprian Tătăruşanu ar urma să apere în meciul din deplasare cu Juventus, partidă cu o miză extrem de importantă pentru ambii granzi din Serie A: un loc de Champions League! Până acum, în tricoul lui AC Milan, Tătăruşanu a prins un meci în Serie A, două în Cupa Italiei şi două în Europa League.