Farul a învins, cu scorul de 3-1, Galatasaray, într-un meci amical

Farul Constanta Publicat pe 5 sep 2021

Farul Constanţa a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa Galatasaray Istanbul, într-un meci amical, informează site-ul oficial al echipei patronate de Gheorghe Hagi.

Au marcat: Dobrosavlevici '29 (a) / Betancor '81, Ely '84, Ganea '90 (p).

Au evoluat următoarele echipe:

Galatasaray (antrenor Fatih Terim): Ozturk (75 Cipe) - Boey, Arslan, Teixeira, Bayram - Kutlu (60 Caglayan, 85 Gumus), Kara (46 Aanholt), Moruţan (85 Suer) - Kilinc (85 Aksaka), Diagne (84 Akman), Babel (85 Babacan).

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Muşat (75 Dincă) - Dussaut (80 Chera), Larie, Dobrosavlevici (46 Mladen), De Nooijer (46 Artean) - Boboc (75 Dănuleasă), Pires (80 Josemi), Purece (60 Radaslavescu, 80 Casap) - Chiţu (46 Ganea), Petre (46 Betancor), Tănasă (46 Ely).