Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

FC Barcelona a învins Elche şi a câştigat trofeul Joan Gamper. Messi, pasă de gol de senzaţie

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 19 sep 2020

FC Barcelona a învins, sâmbătă, pe stadionul Camp Nou, cu scorul de 1-0, echipa Elche, şi a câştigat trofeul Joan Gamper.

Golul a fost marcat de Griezmann, în minutul 2, după o pasă de excepţie, din partea lui Lionel Messi.

Trofeul Joan Gamper este pus în joc de FC Barcelona în fiecare an, într-un meci amical din presezon. Catalanii au câştigat trofeul a opta oară consecutiv. Precedentele adversare au fost din afara Spaniei: Santos, Leon, AS Roma, Sampdoria, Chapecoense, Boca Juniors şi Arsenal.

Duminica viitoare, FC Barcelona va juca în LaLiga cu Villarreal, pe teren propriu.