CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

FC Barcelona s-a calificat în finala Supercupei Spaniei, după lovituri de departajare cu Real Sociedad

Barcelona Publicat pe 14 ian 2021

FC Barcelona s-a calificat, miercuri seară, în finala Supercupei Spaniei, impunându-se cu scorul de 4-3 în faţa echipei Real Sociedad, la Cordoba, în urma loviturilor de departajare.

La finalul prelungirilor, scorul era 1-1, golurile fiind înscrise de Oyarzabal ’51 (penalti) pentru Real Sociedad şi De Jong ’39 pentru FC Barcelona.

La loviturile de departajare, pentru FC Barcelona au înscris Dembele, Pjanic şi Puig, iar pentru adversari Merino şi Januzaj. Au ratat Bautista, Oyarzabal şi Willian Jose de la Real Sociedad, respectiv De Jong şi Griezmann de la FC Barcelona.

În cealaltă semifinală a Supercupei se întâlnesc, joi, la Malaga, echipele Real Madrid şi Athletic Bilbao.

Finala Supercupei Spaniei se va disputa duminică, la Sevilla.