VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

FC Sevilla, calificare în optimile Champions League, după un gol în minutul 90+4. Chelsea, merge şi ea mai departe

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 24 nov 2020

Soarta calificării în optimile Champions League s-a decis după doar 4 partide în grupa E.

FC Sevilla şi-a asigurat calificarea, după un succes cu 2-1, pe terenul celor de la Krasnodar. Andaluzii au deschis scorul prin Rakitic, fostul fotbalist al celor de la FC Barcelona a marcat cu o super execuţie, din voleu de la 30 de metri.

Wanderson a egalat în repriza a doua, la scurt timp după ce a marcat, dar prelungirile au adus golul calificării, prin El Haddadi, după un contraatac.

În direct pe Look Sport s-a stabilit prima formaţie care merge în primăvară europeană a Champions League.

Investiţiile din intersezon a celor de la Chelsea au dat roade. Formaţia londoneză a avut nevoie de doar patru partide pentru a merge mai departe.

Chelsea, prima echipa care merge mai departe

Calificarea matematică s-a decis în Franţa, pe terenul celor de la Rennes, după o victorie muncită, cu scorul de 2-1.Deschiderea de scor a venit în prima repriză, după o combinaţie a tinerilor, Mount l-a servid pe Houdson-Odoi, care a finalizat singur cu portarul.

Rennes a aprins partida pe final şi a egalat prin Guirassy, în minutul 86, care a finalizat cu capul, după o lovitură de colţ. Veteranul Giroud a tranşat însă partida în prelungiri şi şi-a trimis echipa în ”optimi”.