Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată
Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră” Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră”
VIDEO | Sepsi - FCSB 0-1, în direct la Prima Sport 1! Coman deschide scorul VIDEO | Sepsi - FCSB 0-1, în direct la Prima Sport 1! Coman deschide scorul
VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo” VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo”
Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni
Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB

FC U Craiova, prima victorie după o lună şi jumătate. Sabău: "S-a văzut o teamă, un blocaj la jucătorii Craiovei. Este o lipsă de încredere" VIDEO

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 21 sep 2021

Petrolul Ploieşti, liderul clasamentului din Liga 2, s-a oprit în 16-imile de finală ale Cupei României, după eşecul de pe teren propriu cu FC U Craiova, scor 0-1, în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro. La emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+, Ioan Ovidiu Sabău a declarat că este o victorie de moral pentru echipa pregătită de către Adrian Mutu.

Terell Ondaan a înscris în minutul 52 pe arena ‘Ilie Oană’ din Ploieşti. Gazdele au ratat mai multe ocazii importante.

Este o victorie importantă pentru echipa pregătită de către Adrian Mutu, care are 5 meciuri consecutive fără victorie în Liga 1.

"Meciurile de Cupă aşa sunt, foarte echilibrate, sunt ambiţii, o altă stare de spirit. Petrolul merge foarte bine în Liga 2, e pe primul loc. E o echipă bună de Liga 2, dar e clar că nu are calitatea celor de la Craiova, care avea nevoie de această victorie, pentru că trebuie să-şi recapete încrederea în ei, entuziasmul. S-a văzut o teamă, un blocaj la jucătorii Craiovei. În prima repriză nu s-a văzut nicio diferenţă între Craiova şi Petrolul, pentru că există acele nemulţumiri. Se pune în discuţie dacă va pleca Mutu, este un disconfort, o lipsă de încredere. Dar această victorie le dă un moral bun", a spus Ioan Ovidiu Sabău.

"Este o victorie meritată pentru Craiova, a fost echipa mai echilibrată, mai bine aşezată pe teren. Au jucători de mai bună calitate, dar n-a fost o diferenţă netă. În ambele reprize, Petrolul a avut mai multe oportunităţi de a marca. În minutul 87, a fost o dublă ratare. Cupa are farmecul ei şi putea să fie o surpriză în această seară", a spus Mirel Albon, la emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+.