Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat

FC Voluntari a făcut un pas important pentru menţinerea în Liga 1. Ciobotariu: "Puteam să înscriem mai multe goluri"

FC Voluntari Publicat de Andrei Ionascu pe 29 mai 2021

FC Voluntari a câştigat meciul din deplasare cu Dunărea Călăraşi, scor 2-1, în manşa tur din barajul pentru menţinerea/promovarea în Liga 1, transmis în direct pe Look Sport+. Antrenorul ilfovenilor, Liviu Ciobotariu, a declarat că diferenţa de scor putea să fie mai mare, dar portarul Began a prins o zi de excepţie.

Dunărea Călăraşi a deschis scorul în minutul 31, prin Baudoin Kanda. FC Voluntari a întors rezultatul graţie reuşitelor lui Jefte Bentacor (42’) şi Alexandru Vlad (73’).

În minutul 90+3, de la gazde a fost eliminat Ariel Lopez, care a primit al doilea cartonaş galben.

A fost un meci controlat clar de FC Voluntari, iar raportul şuturilor pe poartă a fost 14-1.

Meciul retur e programat pe 2 iunie, la Voluntari, în direct pe Look Sport+.

"În prima repriză, am arătat rău. Am început foarte prost jocul, am şi încasat un gol, dar cel mai mult m-a deranjat faptul că n-am avut posesie, n-am avut agresivitate la mijlocul terenului. Am pierdut multe atacuri poziţionale, am tratat jocul cu lejeritate şi asta ne-a costat.

În a doua repriză, lucrurile s-au schimbat. Am avut foarte multe ocazii de a marca. Puteam să înscriem mai multe goluri, dar gazdele au avut un portar foarte bun, îl felicit, a fost în formă. Un meci foarte greu! Trebuie să tratăm meciul retur cu mare seriozitate şi să rămânem în prima ligă.

Nu sunt îngrijorat, pentru că ştiu ce jucători am, cu calităţi foarte bune, cu experienţă. Însă dacă ne vom prezenta cum ne-am prezentat în prima repriză, va fi foarte dificil. Sper să fi înţeles ceva jucătorii şi să ne luăm măsuri pentru jocul retur", a spus Liviu Ciobotariu.