”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV

FC Voluntari - Sepsi 1-2. Ilfovenii au deschis scorul, dar băieţii lui Leo Grozavu au întors soarta partidei în repriza secundă

Superliga Publicat pe 25 sep 2020

Sepsi Sfântu-Gheorghe a câştigat prima partidă, din etapa cu numărul V, din Casa Liga 1, scor 2-1, contra celor de la FC Voluntari.

Ilfovenii au început perfect partida, Sebastian Mailat, fotbalistul adus de la CFR Cluj a deschis scroul, iar la scurt timp a avut loc momentul psihologic al partidei, în care Eric a ieşit de pe teren accidentat.

Repriza secundă a reprezentat revenirea în joc a lui Sepsi, prin golurile lui Purece şi Fulop, care au securizat o victorie muncită.

----------------------------------------------------------

LIVE pe Look Sport: FC Voluntari - Sepsi 1-2 (Mailat 4 / Purece 55, L. Fulop 84)

Minutul 84: GOOOL Sepsi! Covăsnenii întorc partida. Lorand Fulop înscrie pe final de meci.

Minutul 55: GOOOL Sepsi! Conform cursului jocului, Sepsi egalează. Dimitrov îl găseşte liber pe Purece, în marginea careului, care trage imparabil.

Minutul 48: Sepsi începe bine repriza secundă. Nouvier şutează tare din unghi, dar Râmniceanu are o nouă intervenţie de excepţie.

Minutul 29: Mailat este aproabe de ”dublă”, dar şutul său din unghi este prin cu emoţii de Niczuly.

Minutul 11: Probleme pentru Mihai Teja. Eric se accidentează şi iese de pe teren. Intră în locul său Betancor.

Minutul 10: Sepsi se regrupează. Mitrea execută excelent o lovitură liberă, dar Râmniceanu respinge de lângă bară.

Min. 4: GOL Voluntari! Proaspăta achiziţie de la CFR Cluj, Sebastian Mailat deschide scorul, cu un voleu, după o respingere greşită a lui Niczuly, la şutul lui Grădinaru.

Min. 1: A început partida!

FC Voluntari (4-3-3): Rîmniceanu - Costin, Balaur, Armaş, Vlad - Căpăţînă, de Lucas, I. Gheorghe - Mailat, Eric, Grădinaru
Rezerve: 1. Lavin, 2. C. Achim, 14. Marcelo, 20. Ozkara, 29. Puel, 30. Al. Stoica, 32. Kocici, 70. A. Voinescu, 99. Borţoneanu
Antrenor: Mihai Teja

Sepsi (4-2-3-1): Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Bogdan Mitrea, Fl. Ştefan - Kovacs, Fofana, Dragomir - Golofca, Safranko, Ştefănescu
Rezerve: 12. Fernandez, 2. Deligiannidis, 10. L. Fulop, 13. Bajrovic, 14. V. Mitrea, 19. Nouvier, 24. I. Fulop, 27. Carnat, 88. Dimitrov
Antrenor: Leo Grozavu

-----------------------------------------------------

FC Voluntari poate accede pe podium, dacă va câştiga partide de vineri, de pe teren propriu, cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Totuşi, pentru asta, băieţii lui Teja ar mai avea nevoie de un „ingredient”: FCSB şi FC Botoşani, echipele aflate în acest moment în faţa lor, să piardă sau să obţină cel mult un punct în această rundă.

Ilfovenii sunt acum pe locul 5 după patru etape. Până în acest moment, FC Voluntari a câştigat două partide, ambele cu 2-1, cu Gaz Metan Mediaş şi FCSB, iar în etapa a doua au remizat la Arad.

De partea cealaltă, Sepsi vine la Voluntari fără să fi cunoscut gustul victoriei până acum, în acest sezon. Echipa din Sfântu Gheorghe are trei puncte, obţinute în trei remize, cu campioana CFR, Astra şi Viitorul. Totuşi, ardelenii au pierdut un singur meci, şi acela la limită, 0-1 în etapa inaugurală cu Universitatea Craiova.

FC Voluntari - Sepsi Sfântu Gheorghe se joacă vineri, de la ora 18.00, în direct pe Look Sport. Întâlnirea contează pentru etapa a cincea din Casa Liga 1.

Echipe probabile:

FC Vountari: Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Balaur, Armaş, Vlad – Torres, Căpătînă, Gheorghe, Grădinaru – Mailat, Perreira.

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Bouhenna, Mitrea, Ştefan – Achahbar, Vaşvari, Purece, Aganovic – Carnat, Ştefănescu.