Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

FCSB, cap de serie în turul II al Europa League. Lista posibililor adversari

Europa League Publicat pe 27 aug 2020

FCSB s-a calificat în turul II preliminar al Europa League, live pe Look Plus, după 3-0 cu Shirak
, iar turul următor o găseşte în postura de cap de serie la tragerea la sorţi de pe 1 septembrie.

Fosta vicecampioană profită din plin de punctajul bun pe care-l are în clasamentul coeficienţilor UEFA şi poate întâlni inclusiv Lokomotiv Tbilisi, echipa care a eliminat surprinzător U Craiova, 2-1 în Georgia. La capitolul adversari ceva mai puternici, echipa lui Toni Petrea ar putea da peste Hammarby sau Goteborg, ambele din Suedia, CSKA Sofia, din Bulgaria, sau Osjek, reprezentanta Croaţiei.

Posibilii adversari ai FCSB-ului în turul II din Europa League, care se va desfăşura pe 17 septembrie: