”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo ”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo
România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini
Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur

FCSB CÂŞTIGĂ NOROCOS CU MLADA ŞI ROMÂNIA POATE AVEA DOUĂ ECHIPE ÎN GRUPELE CUPELOR EUROPENE

Europa League Publicat pe 15 aug 2019

FCSB a câştigat cu 1-0, în deplasare, cu Mlada, graţie reuşitei lui Ionuţ Panţâru, din minutul 91. În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 0-0, la Giurgiu, astfel că echipa patronată de Gigi Becali se califică în play-off-ul Europa League unde va înfrunta echipa portugheză Guimaraes.

Nici nu a început bine meciul şi cehii au ratat o ocazie uriaşă. La prima fază, după un corner, Takacs a reluat în bară, dându-i frisoane lui Vlad. FCSB a avut meritul de a trece peste momentul mai delicat şi a echilibrat jocul. În minutul 22, Coman a semnat prima ocazia a oaspeţilor, iar în minutul 40 Moutinho şi Coman au trecut pe lângă deschiderea scorului, dar ultimul a fost oprit de arbitru pentru o poziţie afară din joc.

După reluare, ambele echipe au încercat în primul rând să se asigure că nu primesc gol, iar de aici a rezultat un joc încâlcit de ambele părţi. Însă finalul a aparţinut clar FCSB-ului. Mai întâi, Krapka a văzut al doilea galben lăsându-şi colegii în inferioritate, în minutul 75, pentru ca peste cinci minute omniprezentul Coman să trimită o torpilă de la marginea careului, dar a fost rândul cehilor să fie salvaţi de bară. Iar vicecampionii României au dat lovitura în prelungiri, când Panţâru a trimis la colţul scurt şi l-a învins pe portarul Seda. FCSB se califică şi cu puţină şansă, dar absolut meritat, per ansamblu, însă adevăratul test urmează în play-off, cu portughezii de la Guimaraes.