Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

Florinel Coman s-a recuperat complet şi a revenit la antrenamente! Planul lui Petrea: o repriză cu UTA, apoi titular cu CFR

Superliga Publicat pe 30 nov 2020

Perioada petrecută de Florinel Coman (22 de ani) departe de antrenamente şi colegi s-a încheiat de curând, iar vârful de atac are toate şansele să joace chiar din primul minut derby-ul cu CFR Cluj, programat pe 12 decembrie, live pe Look Sport+.

Accidentat încă de pe 17 septembrie, când a suferit o entorsă la gleznă în meciul cu Backa Topola, internaţionalul român era aşteptat să revină undeva la începutul lunii noiembrie, dar a simţit în continuare dureri şi staff-ul medical al lui Toni Petrea a decis că nu e cazul să forţeze întoarcerea la antrenamente. Dar problemele lui Coman au dispărut şi fanatik.ro anunţă că atacantul s-a antrenat normal în cursul zilei de vineri.

Asta înseamnă că Florinel are şanse mari să intre pe teren în repriza a doua a meciului din weekend cu UTA Arad, iar vestea e cu atât mai importantă cu cât Toni Petrea, Neubert şi Pintilii îl vor avea apt pentru derby-ul cu CFR Cluj, care se va juca pe 12 decembrie, dar şi pentru meciurile cu Universitatea Craiova (16 decembrie) şi Sepsi Sfântu Gheorghe (19 decembrie), ultimele pe care bucureştenii le vor juca în Casa Liga 1 înaintea pauzei de iarnă.