Serie A Publicat pe 19 mai 2020

Ronaldo s-a alăturat colegilor săi de la Juventus, în vederea reluării antrenamentelor cu privire la reînceperea Serie A şi a meciurilor din Liga Campionilor. Jurnaliştii italieni au fost prezenţi la baza de pregătire a campioanei din ”Peninsulă” în momentul în care portughezul a ajuns acolo şi l-au fotografiat.

Juventus va avea parte de un final de sezon încins în Serie A, întrucât când mai sunt 12 etape, are un avans de doar un punct peste locul secund, Lazio Roma. Torinezii sunt angrenaţi şi în Liga Campionilor. În turul cu Lyon, din optimile de finală, au pierdut cu 1-0 în Franţa.

Returul va avea loc în Italia, din câte se pare undeva la începutul lunii august, după cum au anunţat oficialii competiţiei.