Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

FOTO | Zlatan Ibrahimovic, pus la zid în Italia! Suedezul a fost surprins într-un restaurant, pe fondul restricţiilor anti-COVID-19

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 12 apr 2021

După ce a fost eliminat în meciul Parma - AC Milan, pentru un duel verbal cu arbitrul, Zlatan Ibrahimovic a comis-o din nou. Atacantul suedez a fost surprins la o masă într-un restaurant din Milano, în ciuda restricţiilor anti-COVID-19. Fanii au reacţionat pe reţelele de socializare şi cer sancţionarea lui Ibrahimovic.

Fotografia postată pe site-ul fanpage.it îl arată pe atacantul suedez al lui AC Milan aşezat alături de alte câteva persoane, fără mască de protecţie, la o masă pe care sunt aşezate mai multe pahare.

Potrivit site-ului, fotografia a fost făcută duminică după-amiază, deşi în toată Italia restaurantele sunt închise în această perioadă şi pot să vândă doar "pentru acasă".

Proprietarul restaurantului milanez, contactat de site-ul citat, a asigurat însă că nimeni nu a luat masa: "A fost ceva între prieteni, suntem prieteni şi din când în când ne vedem la mine când asta nu se întâmplă la alţi prieteni".

În faţa polemicii stârnite pe reţelele de socializare, anturajul jucătorului a precizat că a fost vorba de o "întâlnire de lucru".

Sâmbătă, 10 aprilie, Zlatan Ibrahimovic a primit cartonaşul roşu în minutul 60 al meciului Parma – AC Milan, scor 1-3, în etapa cu numărul 30 din Serie A, pe Look Sport+. Pentru comportament nesportiv, atacantul suedez va fi suspendat cel puţin două etape.