CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc
Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport
E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

Freiburg - Bayern 2-2. Campioana Germaniei a tremurat serios pe terenul unei echipe de mijlocul clasamentului

Bayern Munchen Publicat pe 15 mai 2021
Bayern Munchen a terminat la egalitate meciul cu Freiburg, scor 2-2, în deplasare, într-un meci din penultima etapă a Bundesligii.

Campionii Germaniei au deschis scorul din minutul  26, când Robert Lewandowski a transformat o lovitură de la 11 metri.

Gazdele au răspuns prompt şi au reuşit să restabilească egalitatea imediat, doar 3 minute mai târziu, când Gulde a marcat cu toată opoziţia lui Nubel.

Bayern a continuat să atace, fără a reuşi însă să mai înscrie până la pauză. Iar când a făcut-o, la scurt timp după reluarea jocului, în minutul 51, arbitrul a anulat reuşita lui Gnabry, pe motiv de ofsaid. Inevitabilul s-a produs, însă, în minutul 54, când Sane a înscris după o pasă de la Muller.

Când meciul părea că se îndreapătă spre un succes lejer al bavarezilor, gazdele au revenit şi au reuşit a doua oară să egaleze. Gunter a marcat în minutul 82, cu un şut de la marginea careului.

S-a terminat în cele din urmă 2-2, rezultat în urma căruia Bayern acumulează 75 de puncte şi e lider detaşat şi campioană, în timp ce Freiburg face 45 de puncte şi este pe locul 10 în clasament.