Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

”Frustrarea e mare, prima repriză am controlat jocul”. Claudiu Niculescu a răbufnit, după încă un eşec în Liga 2

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 26 oct 2020

Universitatea Cluj a câştigat cu scorul de 1-0, pe terenul celor de la CS Mioveni, într-o partidă din etapa IX din Liga 2.

Tehnicianul piteştenilor a declarat la flash-interviu că se simte frustrat, deoarece echipa sa a controlat prima repriză, în care şi-au creat ocazii, dar adversarii au punctat la prima mare ocazie.

”Frustrarea e mare, prima repriză am controlat jocul, am avut şi 2 ocazii. Noi cu ocaziile, ei au marcat un eurogol la primul şut mai serios pe poartă.

Jucătorii erau căzuţi puţin acum în vestiar. Trec etapele şi nu adunăm puncte, obiectivul nostru e playoff-ul, dar nu băgăm mingea în poartă, e un blocaj,” a declarat Claudiu Niculescu după meci.

În urma acestui succes, cei de la ”U” Cluj urcă pe locul al treilea în clasament, în timp ce CS Mioveni are un start mult sub aşteptări. Formaţia care disputa în vară barajul de promovare în Casa Liga 1 este doar pe poziţia a-11-a, cu 10 puncte marcate.