VIDEO | Derby-ul ultimelor clasate din play-off, Clinceni - Botoşani, de la 17:30 pe Look Sport. Echipele de start VIDEO | Derby-ul ultimelor clasate din play-off, Clinceni - Botoşani, de la 17:30 pe Look Sport. Echipele de start
U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu
Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni” Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni”
Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi! Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi!
"Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă "Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă
Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi

FSV Mainz - Hertha Berlin 1-1, într-un meci restanţă. Oaspeţii au trecut recent printr-un focar de Covid

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 3 mai 2021

Formaţia FSV Mainz a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Hertha Berlin, în meci restanţă din etapa a XXIX-a a campionatului Germaniei.

Pentru FSV Mainz a marcat Mwene, în minutul 40, iar pentru Hertha a punctat Tousart, în minutul 36.

Meciul ar fi trebuit să se dispute la mijlocul lunii aprilie, dar a fost amânat din cauza cazurilor de coronavirus de la Hertha Berlin.