Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei
Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni

Gabriel Burtanete, locul 4 în finală la sărituri. România a încheiat fără medalie la CM de gimnastică

Gimnastica Publicat pe 6 nov 2022

Gimnastul Gabriel Burtanete s-a clasat, duminică, pe locul 4, în finală la sărituri, la Campionatele Mondiale de la Liverpool. România a încheiat fără medalie participarea la Mondiale.

Gabriel Burtanete a fost notat cu 14.666 la prima săritură şi cu 14.400 la cea de-a doua, pentru o medie de 14.533 puncte, cu care s-a clasat pe locul 4.

În calificări a avut a treia notă la sărituri (14.633).

Medalia de aur a revenit sportivului Artur Davtyan (Armenia, 15.050 puncte), urmat pe podium de Carlos Edriel Yulo (Filipine, 14.950) şi de Igor Radivilov (Ucraina, 14.733).

Gabriel Burtanete a evoluat şi în finală la individual-compus, în care s-a clasat pe locul 23. România a mai avut reprezentare în finale doar la feminin individual-compus, prin Ana Bărbosu (locul 20).

Campionatele Mondiale de la Liverpool se încheie cu duminică, fiind programate ultimele finale pe aparate, la bârnă şi sol (feminin), respectiv paralele şi bară fixă (masculin).

La cea de-a 51-a ediţie a Campionatelor Mondiale s-au înscris peste 400 de sportivi în M&S Bank Arena din Liverpool.