”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Gareth Bale, spectacol cu Sheffield. Tottenham s-a distrat cu ultima clasată

Premier League Publicat pe 3 mai 2021

Formaţia Tottenham a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Sheffield United, într-un meci din etapa a XXXIV-a a campionatului Angliei. Tottenham ocupă locul cinci în clasament, în timp ce Sheffield United este pe ultima poziţie.

Golurile au fost marcate de Bale ’36, ’61, ’69 şi Son ’77.

Tot duminică, Arsenal a învins în deplasare Newcastle, scor 2-0 (goluri Elneny ‘5, Aubameyang ’66). În minutul 90, de la gazde a fost eliminat Schar.

Partidele West Bromwich – Wolverhampton şi Burnley – West Ham se vor disputa luni.

Meciul Manchester United – Liverpool a fost amânat.