VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

Genoa - Sassuolo 2-2. Chiricheş a fost integralist la oaspeţi

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 17 oct 2021

Formaţia Sassuolo, la care joacă Vlad Chiricheş a remizat, în deplasare, scor 2-2, cu Genoa, într-un meci din etapa a opta a campionatului Italiei.

Au marcat Destro ’27 şi Vasquez ’89 pentru Genoa, respectiv Scamacca ‘17, ’21 pentru Sassuolo.

Chiricheş a jucat pe toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 36.

Alte rezultate din Serie A:

Empoli – Atalanta Bergamo 1-4

Au marcat: Di Francesco ’30 / Ilicic ’11, ’26, Viti ’49 (autogol), Zapata ‘89

Udinese – Bologna 1-1

Au marcat: Beto ’38 / Barrow ‘67

În minutul 38, de la Udinese a fost eliminat Pereyra.

Partidele Napoli – Torino şi Juventus Torino – AS Roma au loc tot duminică, iar confruntarea Venezia – Fiorentina este programată luni.