Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!" Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!"
Poli Iaşi - FCSB 4-2, LIVE pe Look Plus. Hat-trick perfect pentru Andrei Cristea. Florin Tănase reduce din diferenţă Poli Iaşi - FCSB 4-2, LIVE pe Look Plus. Hat-trick perfect pentru Andrei Cristea. Florin Tănase reduce din diferenţă
Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
VIDEO Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului VIDEO Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului

Gest cum rar se mai întâlneşte. Primul lucru făcut de Ibisevic, după ce a semnat cu Schalke

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 4 sep 2020

Vedad Ibisevic (36 de ani) continuă la cel mai înalt nivel. Veteranul din Bosnia-Herţegovina este noul jucător al celor de la Schalke 04.

Acesta a semnat din postura de jucător liber de contract, după ce vara aceasta şi-a terminat contractul cu cei de la Hertha Berlin, formaţie pentru care a jucat timp de 4 ani. De remarcat este faptul că a ales să joace gratis, datorită problemelor financiare cu care se confruntă echipa.

"Schalke se află într-o situaţie financiară dificilă, dar nu mă deranjează, având în vedere că nu am venit să câştig bani, ci să joc în Bundesliga. Am decis să nu primesc salariul de bază, iar tot ce încasez îi voi dona unor organizaţii caritabile şi voi juca doar pentru bonusuri", a declarat Ibisevic.

Ibisevic are un CV impresionat în prima ligă a Germaniei, cu 340 de partide şi 127 de goluri marcate. În prezent este cotat de Transfermarkt la suma de 1,2 milioane de euro.

Atacantul a disputat de asemenea 83 de partide pentru reprezentativa ţării sale, unde a reuşit să marcheze de 27 de ori.