Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu
CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc
Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport
E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid

Gică Hagi e sincer după victoria la limită cu CS Mioveni. "Sunt trei puncte norocoase. Nu mă interesează dacă luăm un gol-două" VIDEO

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 26 sep 2021

Farul Constanţa a câştigat meciul de pe teren propriu cu CS Mioveni, scor 2-1, în etapa a zecea din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport şi www.primaplay.ro. Constănţenii au urcat pe locul trei în clasament, dar Gică Hagi a declarat că a fost o victorie norocoasă.

Au marcat Jefte Betancor (16’) şi Andrei Ciobanu (90+2’) pentru învingători, respectiv Bogdan Rusu (86’) pentru învinşi.

Farul a bifat a cincea victorie din acest sezon, în timp ce echipa din Mioveni are trei eşecuri la rând.

"Prima repriză a fost fantastică pentru noi, cu multe ocazii, a fost şi căldură mare. O săptămână cu trei meciuri, trebuia să terminăm meciul în prima repriză. În a doua repriză ne-am chinuit, mult mai slabi, nu am mai jucat colectiv bine şi am dat posibilitatea adversarului să vină în careu, să pună presiune şi să aibă ocazii.

La final, sunt 3 puncte norocoase, dar câteodată aşa e fotbalul, e inspiraţie care vine de undeva. Pe mine nu mă interesează dacă iau un gol-două, important e să dăm mai multe. Chiar dacă şi faza defensivă ne interesează, important este să marcăm goluri.

Azi a jucat bine Betancor vreo 25-30 de minute. El e periculos dacă face ce trebuie, e un nouar care are apucături de decar, e combinativ, creează spaţii, se asociază bine cu colegii", a spus Gheorghe Hagi.