Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

Gigi Becali nu pune titlul în prim plan nici în viitorul sezon. ”La mine e numai business! Atât, nu performanta. Pe mine doar banii mă interesează!”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 10 iun 2021

Gigi Becali îi va înfuria din nou pe fani. Patronul celor de la FCSB a declarat că obiectivul său principal este acela de a face cât mai mulţi bani şi nu face din titlu o prioritate.

Acesta a explicat că tineri săi sunt extrem de valoroşi, mult peste ce are CFR Cluj, care însă a câştigat ultimele patru ediţii de campionat.

„Eu am marfă de 50 de milioane de euro! CFR n-are nici măcar de 5 milioane. S-au făcut transferuri peste noapte la mine, dar costă 50 de milioane de euro şi mai am 10 milioane în cont. Când trag linie, sunt pe plus!

La mine e numai business! Atât, nu performanta. Pe mine doar banii mă interesează! Ce câştig eu dacă iau campionatul?! Dacă eram Ahmetov şi aveam 5 miliarde, da. Dar eu nu sunt Ahmetov de România. Eu nu-mi permit să pierd la fotbal 5 milioane pe an!

Şi chiar dacă mi-aş permite, nu vreau să fac aşa ceva! Oricum, la anul o să fim în Liga Campionilor, în grupe. Pe băieţii ăştia n-o să poată să-i oprească nimeni!”,