Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou

Greşeala de amatori pe care o putea face FCSB. Utilizarea lui Moruţan cu Dinamo ar fi dus la pierderea meciului la masa verde

Cupa României Publicat pe 8 iul 2020

FCSB a fost foarte aproape de o greşeală care o putea costa calificarea în finala Cupei României. Potrivit TelekomSport, viececampioana a organizat antrenamentele formând o primă echipă pe care Bogdan Vintilă o va trimite din primul minut cu Dinamo. Problema e că antrenorul l-a inclus pe Olimpiu Moruţan acolo,  acesta neavând drept de joc împotriva rivalilor.

Mijlocaşul are, în acest sezon din Cupa României, două cartonaşe galbene şi este suspendat pentru returul cu Dinamo. Informaţia este întărită de declaraţiile patronului Gigi Becali, care afirma că îl va asculta pe selecţionerul Mirel Rădoi şi îl va introduce pe Moruţan în echipa de start şi, mai mult, îl va pune căpitan.

L-am ascultat pe Mirel Rădoi, iar diseară Moruţan va fi căpitan de echipă!”, a declarat Becali la Pro X în dimineaţa meciului cu Dinamo.

Olimpiu Moruţan a luat cartonaşele galbene cu Metaloglobus, în optimi, şi cu Dinamo, în turul semifinalelor.

FCSB şi Dinamo joacă în această seară returul din semifinalele Cupei României. Partida care începe la ora 20:00 şi care poate fi urmărită pe LOOK PLUS o plasează în rândul favoritei pe FCSB. Aceasta a câştigat meciul tur la o diferenţă, teoretic, liniştitoare, cu 3-0. Totuşi, ambele vin cu un moral destul de scăzut, ţinând cont de evoluţiile arătate în play-off-ul şi play-out-ul din Casa Liga 1. FCSB are o singură victorie, în ultimele 4 meciuri, în timp ce ”câinii” abia au reuşit să câştige prima partidă din campionat, după 6 eşecuri la rând.