VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie

GUIMARAES A IEŞIT CU FRUNTEA SUS DIN EUROPA LEAGUE. FOSTA ADVERSARĂ A FCSB A BĂTUT-O PE FRANKFURT

Noutăți Publicat pe 13 dec 2019

Fosta adversară a FCSB-ului a părăsit Europa League cu fruntea sus. Guimaraes a înscris prima în meciul cu Frankfurt, prin Rochinha. Da Cota a egalat, iar coechipierul Kamada i-a adus pe nemţi în avantaj.

Lusitanii au întors, însă, rezultatul în ultimele minute, prin Elmustrati şi Edwards. A fost prima victorie a lui Guimaraes, care a terminat ultima în grupa F. Frankfurt s-a clasat pe doi şi merge în 16-imi.

Conaţionalii lui Guimaraes, Sporting, au încheiat grupa D cu o înfrângere dureroasă. Formaţia din Lisabona a încasat trei de la LASK Linz. În ciuda acestui rezultat, rivala Benficăi a prins locul secund şi s-a calificat alături de austrieci.