Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”

Haaland, decisiv! VIDEO | Norvegianul a adus victoria Borussiei în minutul 90+1, 3-2 cu Hoffenheim

Bundesliga Publicat pe 28 aug 2021

Atacantul Erling Haaland a marcat în minutul 90+1 şi a adus victoria echipei Borussia Dortmund în meciul cu Hoffenheim, scor 3-2, din etapa a treia a campionatului Germaniei.

Toate golurile acestui meci au fost marcate în repriza a doua.

Borussia a deschis scorul prin Reyna, în minutul 49, dar Hoffenheim a egalat prin Baumgartner (61).

Bellingham (69) a adus iar Borussia în avantaj, însă Dabbur a egalat din nou, în minutul 90.

În cele din urmă, Erling Haaland a stabilit scorul final şi a adus victoria Borussiei, după ce a înscris în minutul 90+1.

Pentru Borussia a fost al doilea succes în trei etape.