Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR
VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi
Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga
Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT
UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG
VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc

Haaland, imperial, în victoria de serviciu a lui Dortmund cu Freiburg

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 3 oct 2020

Borussia Dortmund a câştigat cu scorul de 4-0, pe teren propriu, partida din etapa III din Bundesliga, contra celor de la Freiburg.

Ploia torenţială nu l-a oprit pe Haaland. Starul norvegian a deschis scorul, în minutul 32, după ce gazdele au recuperat un balon aproape de centrul careului, iar Reyna a trimis o pasă filtrantă, care a ajuns la Haaland.

Acelaşi Reyna a fost protagonist şi la golul de 2-0, după ce a bătut perfect o lovitură de colţ finalizată cu capul de Can.

Reyna a bifat al treilea assist al partidei, după ce a driblat defensiva adversă şi l-a lansat pe Haaland, care a reuşit o ”dublă”, cu un şut în forţă din interiorul careului. Scorul final a fost stabilit în prelungiri, de către Passlack.

Echipele de start:

Dortmund: Hitz – Can, Hummels (c), Akanji – Meunier, Bellingham, Witsel, Guerreiro – Reus, Reyna – Haaland

Freiburg: Müller – Gulde, Lienhart, Heintz - Schmid, Santamaria, Höfler, Günter (c) - Sallai, Petersen, Höler