Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Halep, prima reacţie după calificarea în semifinale: "Sunt foarte mulţumită de jocul meu. A fost poate cel mai bun meci al meu de la acest turneu"

Simona Halep Publicat pe 19 sep 2020

Simona Halep a declarat, sâmbătă, că este foarte mulţumită de prestaţia sa în meciul cu Iulia Putinţeva, din sferturile de finală ale turneului de la Roma.

“Sunt foarte mulţumită de jocul meu, m-am simţit bine pe teren, m-am simţit mult mai bine decât la meciul trecut. Totuşi, nu este uşor să joci împotriva Iuliei tot timpul şi a trebuit să fiu concentrată ca să-mi fac treaba. Am simţit terenul, serviciul a fost foarte bun. A fost un meci foarte bun, poate cel mai bun de la acest turneu”, a spus Halep.

Simona Halep, locul 2 WTA, s-a calificat în semifinale la turneul de la Roma, după ce adversara sa, Iulia Putinţeva, din Kazahstan, locul 30 mondial, a abandonat în setul doi al meciului de sâmbătă. Halep a câştigat primul set cu scorul de 6-2, iar în al doilea conducea cu 2-0, după 48 de minute de joc. Adversara sa a acuzat dureri la spate.

În semifinale, Halep va evolua cu învingătoarea meciului dintre belarusa Victoria Azarenka, locul 14 mondial, şi spaniola Garbine Muguruza, locul 17 mondial.

“Ambele joacă la fel, sunt obinşuită cu aceste meciuri. Sunt două luptătoare. Este o provocare mare, sunt în semifinale, trebuie să mă bucur de asta şi că încerc să joc cât pot de bine”, a mai declarat Simona Halep.