Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

Ianis Hagi şi Rangers, OUT din Liga Campionilor! Cum arată tabloul play-off-ului

Champions League Publicat pe 10 aug 2021

Glasgow Rangers, echipa lui Ianis Hagi, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 2-1 (0-1), de Malmo, în manşa a doua a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Campioana Suediei merge în play-off, după ce a câştigat şi meciul tur, tot cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 19, prin Morelos, apoi au avut superioritate numerică, după eliminarea lui Bonke, în minutul 45+1, pentru două cartonaşe galbene. Chiar şi în aceste condiţii, oaspeţii au marcat de două ori, prin croatul Antonio-Mirko Ciolac, în minutele 53 şi 58. Ianis Hagi a intrat în minutul 70, în locul lui Arfield.

Alte rezultate înregistrate, marţi, în Liga Campionilor:

• Benfica Lisabona - Spartak Moscova, scor 2-0 (1-0), în tur 2-0;
    A marcat: Joao Mario '58, Iaremciuk '90+2.
    - acest meci a fost pe traseul echipelor care nu sunt campioane.
  • Legia - Varşovia - Dinamo Zagreb, scor 0-1 (0-1), în tur 1-1;
    A marcat: Franjici '20.
  • Ludogoreţ - Olympiacos Pireu, scor 2-2 (0-1), 4-1 la lovituri de departajare, în tur 1-1.
    Au marcat: Semedo '49 (a), Sotiriou '57 (p) / M'Vila '31, El Arabi '38.
    - Valbuena şi Koka de la oaspeţi au ratat la loviturile de departajare.
    - în minutul 86, Ousseynou Ba (Olympiacos) a fost eliminat.
    - la gazde, Claudiu Keşeru nu a fost în lot, iar Dorin Rotariu a intrat în minutul 94, în locul lui Josue Sa.