CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Ilie Poenaru, după victoria din minutul 90+4 cu FC Argeş. ”Merită felicitaţi jucătorii pentru atitudinea de care au dat dovadă”

Gaz Metan Mediaș Publicat de Daian Cutu pe 6 dec 2021

Gaz Metan Mediaş s-a impus cu 2-1 pe terenul formaţiei FC Argeş, în etapa a 18-a din Casa Liga 1. Disputa s-a văzut în direct pe Look Sport+

Ilie Poenaru a ţinut să îşi felicite jucătorii, care au marcat goul de trei puncte la ultima fază. Tehnicianul este de părere că prin dezinvoltură, cei de la Mediaş pot depăşi ”zona periculoasă” a clasamentului.

„Când câştigi, ai energie şi pentru sărbătoare. Merită felicitaţi jucătorii pentru atitudinea de care au dat dovadă, chiar dacă nu am fost mulţumit de joc. Am avut o organizare bună, dar nu ne-am creat foarte multe şanse de a marca. Meritam şi noi să se întoarcă norocul, am pierdut puncte din cauza problemelor de arbitraj.

Le-am spus-o şi după meciul cu Farul, le-am zis-o şi astăzi, sunt mândru de ei, mândru că am o echipă de caracter. Ne dorim să strângem cât mai multe puncte până la finalul sezonului. Eu îmi doresc să avem atitudine la fiecare meci, să fim dezinvolţi. Doar aşa puteam scoate echipa din subsol. Cred că e un cadou de Moş Nicolae senzaţional”
, a spus Poenaru, după victoria de la Piteşti.

În urma acestui rezultat, FC Argeş rămâne pe locul 8, cu 27 de puncte. Gaz Metan Mediaş adună 19 puncte şi urcă în clasament pe locul 12, prima poziţie ce evită barajul pentru supravieţuirea în primul eşalon.