Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul
VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul

Început perfect de sezon pentru AC Milan, după un meci decis de Ibrahimovic. Tătăruşanu, doar rezervă

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 21 sep 2020

AC Milan a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 2-0, contra celor de la Bologna, în prima etapă din Serie A.

La gazde, Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă, între buturi fiind folosit Gianluigi Donnarumma. Ambele goluri ale partidei au fost marcate de Zlatan Ibrahimovic. Starul din Suedia a început în minutul 35, când a trimis cu capul, din careul mic, o centrare lungă, venită de pe partea stângă, de la Hernandez. Al doilea gol a fost marcat din penalty, în minutul 50.

Cei de la Bologna au terminat meciul în 10 oameni, după ce Dijks a văzut al doilea cartonaş galben, în minutul 88.

Milan: G Donnarumma, Calabria, Gabbia, Kjaer, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Castillejo, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Bologna: Skorupski; De Silvestri, Tomiyasu, Danilo, Dijks; Schouten, Dominguez; Orsolini, Soriano, Barrow; Palacio