”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”
Neluţu Varga s-a săturat! Patronul CFR-ului, decizie de ultimă oră după ce se înţelese cu Dan Petrescu

Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off” Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off”
Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV

ÎNFRÂNGERE DUREROASĂ PENTRU VÂLCEA LA BREST

Noutăți Publicat pe 13 oct 2019

Fetele de la SCM Râmnicu Vâlcea nu au mai repetat evoluţiile fantastice din jocul cu Bitigheim. În direct pe Look Plus, handbalistele antrenate de Florentin Pera au cedat pe terenul lui Brest, scor 24-37. Franţuzoaicele au luat cu asalt apărarea româncelor, având 3-0 după patru minute.

Campioana României şi-a mai revenit în minutul 9, când s-a apropiat la două goluri după aruncarea lui Da Silva. Finalul primei părţi a fost, însă, de coşmar în tabăra vâlcencelor. Marta Manghe a înscris pentru 20-8.

Repriza a doua nu a adus o schimbare semnificativă pe tabelă. Echipa lui Pera a reuşit, însă, faza meciului. Fraga Fernandez a înscris cu o aruncare de la mare distanţă. Vâlcea suferă, astfel, primul eşec din grupa C a Ligii Campionilor. Următorul joc va fi la Podgorica, în faţa muntenegrencelor de la Buducnost. Meciul e programat în 19 octombrie.