VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Inter câştigă derby-ul cu Atalanta şi încheie sezonul pe locul secund, la doar un punct de Juventus

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2020

Cea mai importantă partidă a ultimei etape din sezonul 2019-2020 din Serie A s-a terminat cu victoria lui Inter Milano, cu scorul de 2-0, în deplasare la Atalanta. Rezultatul face ca formaţia antrenată de Antonio Conte să termine pe locul al doilea, la doar un punct de Juventus, care a pierdut cu AS Roma, în această rundă.

Partida a fost tranşată din prima repriză. D'Ambrosio a deschis scorul după 50 de secunde, cu o lovitură de cap, după o lovitură liberă, care a fost executată de pe partea stângă de Young.

Acelaşi Young a stabilit scorul final, în minutul 20. Fostul jucător al lui Manchester United a marcat cu un şut superb, din afara careului, care a prins efect şi a mers lipit de bară.

Atalanta a terminat sezonul pe locul al treilea, graţie eşecului înregistrat de Lazio, contra celor de la Napoli.