VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia

Ionuţ Radu, anunţat titular pentru Inter în derby-ul cu AS Roma, de la ora 21:45, pe Look Sport. Portarul român a impresionat în meciul cu Sampdoria | VIDEO

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 12 mai 2021

Portarul român Ionuţ Radu este anunţat titular pentru Inter Milano în meciul cu AS Roma, programat în această seară, de la ora 21:45, în cadrul etapei a 36-a din Serie A, potrivit Gazzetta dello Sport. Confruntarea va fi transmisă în direct pe Look Sport.

Portarul român se pregăteşte să fie titular în premieră pentru "nerazzurri", care au deja asigurat titlul de campioni în Serie A.

Ionuţ Radu a evoluat în repriza secundă a partidei câştigată, sâmbăta trecută, de Inter în faţa formaţiei Sampdoria Genoa, scor 5-1, şi a fost remarcat de către presa italiană pentru câteva parade.

Samir Handanovic, titularul postului de portar la Inter, a avut mai multe evoluţii neconvingătoare în ultimele luni, iar presa din Italia a scris că gruparea din Milano trebuie să caute altă soluţie, mai ales că slovenul va împlini 37 de ani în luna iulie.

În vârstă de 23 ani, Ionuţ Radu figurează în lotul lărgit al selecţionatei României care urmează să participe la Jocurile Olimpice de la Tokyo (23 iulie - 8 august).