Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

IREAL! Liverpool, la cea mai grea înfrângere din istorie în Premier League: 2-7 cu Aston Villa! VIDEO | Filmul meciului în care ghinionul l-a lovit pe Klopp

Premier League Publicat pe 4 oct 2020

Liverpool a suferit, duminică seară, cea mai mare umilinţă din istoria clubului: campioana Angliei a fost distrusă de Aston Villa, scor 7-2, într-un meci în care defensiva lui Jurgen Klopp a fost lovită de ghinion la mai multe faze.

În ziua în care marea rivală Manchester United a pierdut cu 6-1 pe Old Trafford în faţa lui Mourinho şi Tottenham, campioana en-titre nu se gândea că va părăsi Villa Park după cel mai greu insucces din întreaga istorie glorioasă a clubului. Iar debandanda a început devreme, în minutul 4, când Adrian a gafat, iar Grealish i-a oferit golul pe tavă lui Watkins. Schema s-a repetat în minutul 22, iar vârful lui Villa a făcut 2-0, cu un şut în vinclu. Părea că se va intra în normalitate când Salah (33) a punctat pentru 1-2, dar coşmarul abia începea!

Liverpool, lovită de ghinion în cea mai neagră zi din istoria modernă

În minutul 35 a început şi şirul ghinioanelor: şut McGinn, deviat în propria poartă de Van Dijk! Până la pauză, Watkins (39) a făcut hat-trick-ul, iar Barkley (55), ajutat de devierea lui Alexander-Arnold, ducea scorul la un ireal 5-1. A reuşit Salah (60) dubla, dar doar pentru ca Fabinho (66) să devieze în proprie poartă şutul lui Grelish. Acelaşi mijlocaş englez şi-a completat seara perfectă, două goluri şi un assist, cu o excuţie elegantă, pe lângă Adrian, în minutul 75.

Lista recordurilor negative atinse de Liverpool pe Villa Park:

• A egalat cea mai grea înfrângere din istorie. Mai pierduse cu 2-7 în 1963, contra lui Tottenham.
  • A primit şase goluri pentru a doua oară în istorie, după un 1-6 cu Stoke, în 2015, la meciul de retragere al legendarului Steven Gerrard.
  • Pentru prima dată în istorie, Liverpool şi Man. United au primit cel puţin şase goluri în aceeaşi etapă.
  • I-a permis lui Ollie Watkins să devină doar al zecelea jucător din istorie care-i marcheză un hat-trick în Premier League. Precedentul fusese Dimitar Berbatov, în 2010.
  • A devenit prima campioană en-titre care primeşte şapte goluri într-un meci din Premier League de la Arsenalul anilor 1953.

Aston Villa - Liverpool 7-2 (Watkins 4,22, 38, Grealish 66, 75, Barkley 55, McGinn 35 / Salah 33, 60). VIDEO AICI

• Aston Villa: Martinez - Cash (Elmohamady 80), Konsa, Mings, Targett - McGinn, Luiz (Nakamba 80), Barkley - Trezeguet, Watkins, Grealish
  •
  • Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Gomez (Jones 61), Van Dijk, Robertson - Keita (Minamino 46), Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino (Milner 68), Jota