I-a decis soarta Istvan Kovacs Barcelonei? Centralul din Superligă l-a eliminat pe Araujo, iar PSG a egalat. Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Xavi | VIDEO

Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România” Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România”
Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii” Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii”
LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League
Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

Irina Bara, eliminată în optimile de finală ale turneului WTA Gdynia. Românca a pierdut patru game-uri la rând la reluarea meciului întrerupt cu Kristina Kukova

Tenis Publicat pe 22 iul 2021

Jucătoarea de tenis Irina Bara, locul 116 mondial şi cap de serie 10, a ratat calificarea în sferturile de finală ale Poland Open, turneu de categorie WTA 250, cu premii de 235.238 de dolari, care are loc la Gdynia.

Ea a fost întrecută, joi, în turul al doilea, cu scorul de 3-6, 7-5, 6-4, de Kristina Kucova din Slovacia, locul 150 WTA, după o partidă care a durat, în total, două ore şi 50 de minute

Meciul a început miercuri şi a fost întrerupt, din cauza întunericului, la scorul de 6-3, 5-7, 4-2, în favoarea româncei.

Joi, Bara nu a reuşit să câştige decât patru puncte, cedând astfel setul decisiv cu 6-4.

Pentru calificarea în turul al doilea, Irina Bara va primi 4.000 de dolari şi 30 de puncte WTA.