Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

"It's Ibrox, baby!" Ianis Hagi, entuziasmat după meciul carierei: "E pur şi simpu incredibil!"

Europa League Publicat pe 21 feb 2020

Ianis Hagi a făcut un meci mare în Europa League, fiind omul-cheie al lui Rangers în victoria cu Braga, scor 3-2. Portughezii au condus cu 2-0 pe Ibrox, dar scoţienii au revenit pe tabelă în repriza secundă şi s-au impus, cu Ianis în prim-plan.

Acesta a reuşit o dublă, iar la final a oferit un interviu plin de emoţie.

După partidă, Ianis Hagi a recunoscut că se află în cel mai bun moment al carierei, o veste bună pentru fanii lui Rangers, dar şi pentru selecţionerul Mirel Rădoi, care se va baza pe el pentru meciul cu Islanda: "Este incredibil, absolut incredibil. It's Ibrox, baby! Este pur şi simplu diferit. Cred că da (n.r. a fost cel mai bun meci al carierei). Am avut momente bune şi în trecut, dar să marchezi o dublă într-o competiţie europeană este incredibil. Este un vis devenit realitate.

Chiar dacă era 0-2, nu te poţi opri. Joci acasă, ai fanii alături, ai nevoie de un singur gol ca să revi în meci. Trebuia doar să rămânem pozitivi şi să muncim. Lucruri incredibile se petrec pe Ibrox.

A fost un meci dificil, ştiam că Braga va veni aici să joace fotbal. În ultimele două luni au jucat foarte bine în campionat. Este doar prima manşă, va trebui să jucăm returul săptămâna viitoare. A fost dificil la început, a fost 50-50 prima repriză, ei au marcat goluri, noi am ratat, dar în final este bine că am câştigat meciul. Încă nu s-a terminat, tot trebuie să câştigăm săptămâna viitoare", a declarat mijlocaşul român la finalul partidei.

Partida retur se joacă miercuri, de la 19:00, în direct pe Look Plus.