Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off
Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România
Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu
Fernando Torres a semnat cu prima echipă de seniori în calitate de antrenor Fernando Torres a semnat cu prima echipă de seniori în calitate de antrenor
Belinda Bencic a devenit mamă Belinda Bencic a devenit mamă
VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside la gazde VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside la gazde

Jack Miller a câştigat la Jerez. Etapă de vis pentru Ducati şi de coşmar pentru Fabio Quartararo

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 2 mai 2021

Australianul Jack Miller a câştigat Marele Premiu de la Jerez, din cadrul etapei IV din MotoGP. Cursa a fost una de vis pentru Ducati Lenovo, care a ocupat primele două locuri pe podium pe un circuit unde constructorul italian nu a mai câştigat de pe vremea când se concura pe vechile modele de 990 cc.

Pe locul al doilea a terminat Francesco Bagnaia. Italianul devenind şi noul lider la general, profitând de o cursă de coşmar făcută de Fabio Quartararo, pilotul Yamaha a plecat din pole-position, a condus prima jumătate din cursă, dar mai apoi s-a confruntat cu un val de probleme ce au dus la o uzura exagerată a pneurilor, fiind nevoit să se mulţumescă doar cu locul 13.

Pe ultima treaptă a podiumului a încheiat Franco Morbidelli, pe un model Yamaha Petronas, în timp ce coechipierul Valentino Rossi a terminat pe 17.

Cursa de Moto 2 a fost câştigată de italianul Fabio Di Giannantonio, iar în cea de Moto 3 s-a impus spaniolul Pedro Acosta.