Seara premierelor în Europa League. Villarreal, la prima finală din istorie! Solskjaer a bifat cea mai importantă performanţă ca antrenor la Manchester United Seara premierelor în Europa League. Villarreal, la prima finală din istorie! Solskjaer a bifat cea mai importantă performanţă ca antrenor la Manchester United
VIDEO | Seară magică pentru Nicola Zalewski! Tânărul polonez este cel mai tânăr marcator într-o semifinală Europa League, la debutul pentru AS Roma VIDEO | Seară magică pentru Nicola Zalewski! Tânărul polonez este cel mai tânăr marcator într-o semifinală Europa League, la debutul pentru AS Roma
VIDEO | AS Roma - Manchester United 3-2. Englezii se califică în finala Europa League, unde o vor înfrunta pe Villarreal VIDEO | AS Roma - Manchester United 3-2. Englezii se califică în finala Europa League, unde o vor înfrunta pe Villarreal
VIDEO | Manchester United - Villarreal e finala Europa League! 'Submarinul galben' a supravieţuit returului cu Arsenal, 0-0, în care Aubameyang a avut două bare
VIDEO | Mihai Roman, dezamăgit de arbitraj! "Era la doi metri de mine, e incredibil ce se întâmplă" / "FCSB va câştiga campionatul" VIDEO | Mihai Roman, dezamăgit de arbitraj! "Era la doi metri de mine, e incredibil ce se întâmplă" / "FCSB va câştiga campionatul"
VIDEO | Iftime e furios: "Mi-e lehamite. Un asemenea măcelar te pune la punct". Jucătorul pe care-l critică VIDEO | Iftime e furios: "Mi-e lehamite. Un asemenea măcelar te pune la punct". Jucătorul pe care-l critică

Jack Miller a câştigat la Jerez. Etapă de vis pentru Ducati şi de coşmar pentru Fabio Quartararo

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe duminică, 16:12

Australianul Jack Miller a câştigat Marele Premiu de la Jerez, din cadrul etapei IV din MotoGP. Cursa a fost una de vis pentru Ducati Lenovo, care a ocupat primele două locuri pe podium pe un circuit unde constructorul italian nu a mai câştigat de pe vremea când se concura pe vechile modele de 990 cc.

Pe locul al doilea a terminat Francesco Bagnaia. Italianul devenind şi noul lider la general, profitând de o cursă de coşmar făcută de Fabio Quartararo, pilotul Yamaha a plecat din pole-position, a condus prima jumătate din cursă, dar mai apoi s-a confruntat cu un val de probleme ce au dus la o uzura exagerată a pneurilor, fiind nevoit să se mulţumescă doar cu locul 13.

Pe ultima treaptă a podiumului a încheiat Franco Morbidelli, pe un model Yamaha Petronas, în timp ce coechipierul Valentino Rossi a terminat pe 17.

Cursa de Moto 2 a fost câştigată de italianul Fabio Di Giannantonio, iar în cea de Moto 3 s-a impus spaniolul Pedro Acosta.